ورق شیروانی

 

درخواست شما در حال پردازش است ، لطفا چند لحظه صبر کنید ....

اطلاعات تماس

شماره تماس09129234397

ورق شیروانی چیست و چه خصوصیاتی دارد؟

آشنایی با طرح‌های ورق شیروانی

از نظر شکل ظاهری ورق‌های شیروانی در طرح‌های جذاب و متنوعی تولید می‌شوند. از جمله مهمترین طرح های ورق شیروانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ورق‌های شیروانی با طرح شادولاین: ورق‌های شادولاین، از نظر ظاهری شکل ذوزنقه‌ای دارند و از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردارند. وزن سبک و ظاهر زیبا یکی از مهمترین مزایای این دسته از ورق‌های شیروانی است. ورق‌های شیروانی شادولاین برای ساخت ساندویچ پنل و انواع ورق‌های سقفی کاربرد دارند.
ورق شیروانی فرمینگ سفال: این دسته از ورق‌های شیروانی ظاهری شبیه سفال دارند و لذا شکل و شمایل بسیار جذابی به سقف خانه‌ها هدیه می‌کنند. استحکام بالا، تنوع رنگ و زیبایی از جمله مهمترین مزایای این دسته از ورق‌های شیروانی است. از ورق‌های شیروانی فرمینگ در سقف‌های شیبدار و سقف سوله‌ها استفاده می‌شوند.
ورق‌های شیروانی با طرح ذوزنقه‌ای: این ورق‌ها برای سقف شیروانی و دیوار سوله‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. وزن سبک، مقاومت بالا، قابلیت نصب آسان و قیمت مناسب از جمله مهمترین مزایای ورق شیروانی ذوزنقه‌ای می‌باشد. ورق‌های شیروانی ذوزنقه‌ای برای سوله‌های صنعتی و ورزشی، کانکس سازی، سقف ویلا، حصار دور زمین یا ساختمان و … کاربرد دارند.
ورق‌های شیروانی با طرح سفال پالرمو: یکی دیگر از انواع ورق‌های شیروانی که از مقاومت خوبی در برابر ضربه برخوردار است، ورق طرح پالرمو می‌باشد. نصب ورق شیروانی طرح سفال پالرمو بسیار ساده است. ورق‌های طرح پالرمو مقاومت خوبی در برابر نور خورشید داشته و رنگ آن به سادگی از بین نمی‌رود. همچنین این ورق‌های شیروانی دارای پوشش گالوانیزه با ضخامت زیاد هستند که سبب شده مقاومت به خوردگی بیشتر و طول عمر بالاتری داشته باشند.
ورق‌های شیروانی طرح دامپا: از این ورق‌ها با نام ورق لمبه نیز یاد می‌شود. این ورق‌ها بسیار سبک و ظریف هستند و در سه نوع طولی، برگی و قطعه‌ای تولید می‌شوند. استحکام بالا، قیمت مناسب و رنگ بندی متنوع در کنار طول عمر بالا سبب شده تا این ورق‌ها در نمای ساختمان، سقف کاذب، سقف پارکینگ‌ها، سوله‌ها و … کاربرد داشته باشند.
ورق‌های شیروانی سینوسی: از نظر شکل ظاهری، این ورق‌ها شباهت زیادی به ورق ذوزنقه‌ای دارند و در نگاه اول تشخیص دادن این ورق‌ها سخت است. مقاومت بالا در برابر نور و آب از جمله مهمترین مزایای ورق شیروانی رنگی سینوسی است. این دسته از ورق‌های شیروانی از قیمت نسبتا پایینی برخوردارند و بیشتر برای مناطق کم بارش مناسب هستند.
ورق‌های شیروانی کرکره‌ای: قدیمی‌ترین نوع ورق‌های شیروانی، ورق کرکره‌ای است که عموما برای ساخت سقف شیروانی از آن استفاده می‌شود.
ورق‌ شیروانی پرچین: از ورق‌های شیروانی پرچین با نام تایل هم یاد می‌شود و که برای سقف‌های شیب دار مناسب هستند. استحکام بالا، وزن پایین و طول عمر زیاد مهمترین مزایای ورق‌های شیروانی پرچین است.

مزایای مهم ورق شیروانی کدام است؟

اما در خصوص مزایای ورق شیروانی اولا لازم به ذکر است که این ورق‌ها به دلیل اینکه از فولاد تولید می‌شوند، کیفیت و استحکام بالایی دارند. از طرفی پوشش گالوانیزه سبب شده که ورق‌های شیروانی مقاومت به خوردگی خوبی داشته باشند.

از طرفی، این دسته از ورق‎های فولادی گرما را به راحتی انتقال نمی‌دهند و به نوعی عایق حرارتی خوبی هستند. ذکر این نکته لازم است که وزن سبک ورق شیروانی یکی دیگر از مزایای این دسته از ورق‌های فولادی است. وزن سبک باعث می‎شود که ورق فشار اضافه‌ای به سازه وارد نکند که این موضوع اهمیت بالایی دارد. امکان بازیافت یکی دیگر از مزایای ورق‌های شیروانی است.

شناسه آگهی : 393633961191bf9b

3 دی 1401 8:44 ب.ظ

این آگهی منقضی شده است

نظرات