انجام تبلیغات اینترنتی برای فروشگاه اینترنتی

در زندگی امروزه ما اینترنت به عنوان یک منبع مهم به حساب می آید چه از لحاط در آمد و از چه لحاظ تبلیغات و تفریحات روزانه . بنابر این از آن جا که بیشتر وقت مردم در اینترنت سپری می شود پس نیاز است تا برای اینکه تبلیغات ما دیده شود بیشتر در معرض دید قرار گیرد در فضای اینترنتی تبلیغات خود را انجام دهیم اکنون که این مسئله مطرح است بیشتر کسب و کار هایی که احدتث می شود در فضای مجازی و اینترنتی تبلیغات خود را انجام می دهند یکی از این کسب و کار ها هم فروشگاه اینترنتی است که در اینترنت یک سایتی احداث می شود و در آن تمام محصولات وجود دارند و کاربران محصولات مورد نظر برای خرید را انتخاب می کند و به سبد خرید خود اضافه می کند و در نهایت درگاه بانکی متصل شده و قیمت محصولات را می پردازد و خرید به پایان می رسد و در مدت زمان معینی که از قبل تعیین شده خرید ها به دست مشتری می رسد پس برای اینکه مردم بتوانند به راحتی و به بدون اینکه به فروشگاه فیزیکی مراجعه کنند خرید های خود را در خانه انجام می دهند و لذا برای اینکه عمومیت از این فروشگاه اطلاع داشته و متوجه وجود چنین فروشگاه هایی بشوند نیاز است تا تبلیغ انجام گیرد برای پیشرفت در این فروشگاه بهترین گزینه تبلیغات اینترنتی است در مقاله به بررسی این موضوع می پردازیم.

انجام تبلیغات اینترنتی برای فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی یعنی چه؟

برای اینکه در فروشگاه اینترنتی خود به موفقیت برسیم نیاز است تا مشتری های زیادی را جذب کنیم بنابراین باید در رسانه های مجازی فرصتی را ایجاد کنیم که مشتری فروشگاه و محصولات ما را ببیند و به خرید کردن علاقه مند شود و به ارلئه خدمات بهتر به مشتری دائمی تبدیل شود .

تبلیغات اینترنتی برای فروشگاه اینترنتی

برای اینکه مشتری های زیادی را به سمت خود بکشانیم نیاز است تا تبلیغات انجام دهیم که در این تبلیغات پیروی از یک سری لصول الزامی است همان طور که فروشگاه اینترنتی یک دست آورد نوین است باید تبلیغات خود را هم به صورت نوین و جذاب پیش ببریم در ادامه چندین راه کار برای تبلیغات اینترنتی بیان میکنیم .

  • از پیشنهاد های ویژه به مشتری خود ارائه دهید :  یعنی در تبلیغات اینترنتی خود اشاره کنید که برای کسانی که اولین بار است از ما خرید می کنند یک محصول رایگان در هنگام تحویل مخصولات ارسال می شود .یا بنویسید برای کسانی که قبلا از ما خرید کردن تخفیف چند درصدی در نظر گرفته شده است . یا بنویسید برای کسانی که از ما خرید می کنند پیشنهاد های ویژه ای در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است تنها نوشتن این عبارات در تبلیغات نمی تواند مشتری دائمی برای شما به ارمغان آورد بلکه باید به قول هایی که دادید عمل کنید .
  • یک وبلاگ حرفه ای ایجاد کنید : یعنی در فروشگاه اینترنتی خود یک قسمتی به عنوان وبلاگ ایجاد کنید که در این قسمت تمامی اطلاعات و ویژگی های محصولاتی که در فروشگاه تان وجود دارد را بیان کنید تا مشتری شما با خواندن این مطالب تمامی اطلاعات لازم در باره محصول را بدست آورد .
  • قسمت نظرات : در تبلیغ اینترنتی خود اشاره کنید که می توانید از نظرات کاربران در مورد محصولات استفاده کنید سپس در هر کالایی که در فروشگاه خود قرار دادید علاوه بر قسمت قیمت و خرید یک گزسنه دیگر به عنوان نظات قرار دهید تا کاربرانی که قبلا از آن محصول خریداری کردند نظرات خود را در این قسمت وارد کنند تا بقیه هم بتوانند از این نظرات استفاده کنند .
  • سعی کنید که فروشگاه خود را در شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام که تعداد کاربران زیادی دارد تبلیغ کنید و حتما یک حساب کاربری با نام فروشگاه برای خود ایجاد کنید و اگر شما وقت لازم برای اداره کردن این حساب کاربری ندارید میتوانید یک فردی را استخدام کنید تا بتواند تبلیغات شما را انجام دهد و حساب کاربری شما را مدیریت کند .
  • در فاکتور هایی که برای مشتری حین ارسال محصولات می فرستید حتما آدرس اینترنتی فروشگاه خود را بنویسید و سعی کنید حتما یک ایمیل با نام فروشگاه برای خود درست کنید و آدرس ایمیل را هم در فاکتور ها بنویسید و از کاربرانوبخواهید درصورتی نظرات و انتقادی و یا اعتراضی دارند با ایمیل برایتان ارسال کنند .
  • هر روز و هر ساعتی که به اینترنت نگاه کنید می بینید اطلاعات جدید و همچنین تبلیغات جدیدی در مشابه تبلیغات شما اضافه شده است پس برای اینکه به تعداد مشتری زیادی دسترسی پیدا کنید تنها به یک تبلیغ در فضای اینترنتی اکتفا نکنید سعی کنید شما هم مانند سایر افراد به روز پیش بروید .

انجام تبلیغات اینترنتی برای فروشگاه اینترنتی

راه کار های جذب مشتری از طریق تبلیغات اینترنتی

  • سعی کنید ظاهر سایتتان را زیبا تر و تمیز تر کنید و از ایده های خلاقانه تر بهره ببرید هر چقدر زیبایی یک سایت بیشتر باشد در نهایت مشتری زیاری هم جذب خواهد کرد.
  • سعی کنید سرعت وب سایت و فروشگاه خود را تا حد امکان بالا ببرید وقتی مشتری از طریق تبلیغات به فروشگاه شما متصل می شود اگر سرعت ساییتان بالا نباشد و مدت زمانی طول بکشد تا سایتتان لود شود در این صورت مشتری هم واکنشی به سایتتان نخواهد داشت و حوصله اش سر می رود و سایت شما را ترک خواهد کرد .
  • نکته کلیدی در جذب مشتری جلب اعتماد کاربران و مشتریان است راه کار های مختلفی وجود دارد که بتوانید اعتماد کاربرانتان را جلب کنید یکی از این راه کار ها نماد الکترونیکی است این نماد ها را طریق مرکز توسعه تجارت الکترونیک دریافت می شود وقتی این نماد را دریافت کردید آن را در سایت و فروشگاه خود قرار دهید و یک عکس از صفحه فروشگاه با نماد الکترونیک بگیرید و آن را در تبلیغات خود قرار دهید .
  • در تبلیغات اینترنتی خود حتما ذکر کنید که پشتیبانی ۲۴ ساعته دترید و در صورت وجود هر مشکلی از آن ها پشتیبانی خواهید کرد و حتما هم به حرف خود عمل کنید و واقعا پشتیبانی کنید .