چگونه خدمات خود را تبلیغ کنیم ؟

امروزه هر کسی با توجه به حرفه و صنعتی که در آن مشغول به فعالیت می باشد به کسب خود پرداخته و از این راه در آمد زایی می کند ، خدمات زیادی در سطح کشور ما ارائه شده است و برای این که افراد جامعه با این خدمات آشنایی داشته باشند باید تبلیغات درستی انجام گیرد تا مورد توجه مشتری قرار گرفته و بتواند جذب مشتری بیشتری را داشته باشد.

حال این سوال برای افرادی که خدماتی را ارائه می کنند پیش می آید که چگونه می توان خدمات خود را تبلیغ کرد و ما در ادامه به اشاره مطالبی در این باره می پردازیم و به راحتی می توانید با ما همراه بوده و این مطالب را مشاهده نمایید.

خدمات از جمله مواردی می باشد که نیازمند تبلیغات مناسبی بوده و اگر تبلیغات به درستی انجام نگیرد بازدهی مناسبی را نخواهد داشت و به اصطلاح با شکست مواجه خواهد شد.

با توجه به این که خدمات زیادی راه اندازی شده است و هر کدام با توجه به مواردی باید طبق اصول تعیین شده ارائه گردند پس نیازمند افراد با تجربه در این زمینه می باشند.

چگونه خدمات خود را تبلیغ کنیم ؟

چگونگی تبلیغ خدمات

بیشتر افراد فکر می کنند که با طراحی یک سایت خوب می توانند تبلیغات گسترده ای را داشته باشند ولی این کار به تنهایی نمی تواند موجب جذب مشتری بیشتری شود و باید در انجام آن نکات دیگری را نیز رعایت کرد ، چرا که در بعضی مواقع با وجود تبلیغات بسیاری که برای کالاها و خدمات صورت می گیرد فروش چشم گیری را نخواهد داشت.

برای نمایش هر خدماتی نیازمند تبلیغات می باشد و از زمان های قدیم از این روش برای برند سازی و همچنین ارائه خدمات و کالاهای تولیدی و جذب مشتری بیشتر از تبلیغات استفاده می شده است.

تبلیغات جایگاه بالایی را داشته و از آن به صورت زیادی امروزه استفاده می گردد به طوری که روش های گوناگونی را برای آن عنووان کرده اند تا مخاطبین بتوانند از روش دلخواه خود اقدام به این کار نمایند و در نتیجه محصولات و خدمات خود را به صورت مناسبی به نمایش گذارند.

تعریف تبلیغات

تبلیغات ریشه در زندگی اجتماعی افراد داشته و عملی است که در آن فروشنده یا تولید کننده با انجام کاری سعی می کند که خریدار اصلی را از وجود آن خدمات و کالا آگاه سازد که با استفاده از روش های مختلفی قابل انجام بوده و فرد می تواند با کمک راه حل های پیشنهادی به تبلیغات گسترده ای دسترسی بیابد و در نتیجه این کار برای آگاه کردن مردم بیشتری انجام می گیرد تا فروش بیشتری را داشته باشد.

ویژگی های تبلیغات مناسب

این کار باید با توجه به مواردی که در زیر اشاره می شود انجام گیرد تا نتیجه مثبت تری را داشته باشد و در نتیجه باید این موارد در تبلیغات ذکر شود تا بازده تبلیغاتی بیشتری را داشته باشد.

 • خود محصول و مزایای آن
 • مشتریان و خصوصیات آن ها
 • بهینه سازی انتخاب مشتریان با توجه به در آمد
 • راه های جایگزین برای معرفی کالا به مشتری
 • برنه ریزی در تبلیغ خدمات یا کالا
 • مشخص نمودن مخاطبان در خدمات تبلیغات
 • استفاده از قانون طلایی نرم در تبلیغ خدمات یا کالا
 • بکار بردن خلاقیت در تبلیغ خدمات یا کالا

روش های مناسب برای تبلیغات پر بازده

 • به صورت طراحی شده و هدفمند تبلیغات انجام گیرد
 • محتوای کلی موضوع به نمایش گذاشته شود
 • طبق اصول تعیین شده و مناسب این کار انجام شود
 • مشاوره گرفتن از افراد کارشناس و با تجربه
 • مراجعه به سایت های تبلیغاتی موثر

البته باید توجه داشت که هر چه محصول و خدمات شما دارای کیفیت مناسبی باشد و خط تولید شما به خوبی عمل نماید می تواند محبوبیت بیشتری را داشته باشد ولی با این حال در مواقعی پیش می آید که کالاهای تولیدی شما شناخته شده نبوده و باید تبلیغات انجام گیرد.

چگونه خدمات خود را تبلیغ کنیم ؟

نکات کلیدی در افزایش میزان تاثیر گذاری تبلیغات بر روی مخاطبین

استفاده از رسانه های مختلف

برای تبلیغ خدمات و کالاهای خود می توانید از رسانه های مختلف مانند تلویزیون و رادیو استفاده کنید

استفاده از جملات کوتاه و و موثر

باید توجه داشته باشید که مخاطبین زمان زیادی را نمی توانند برای خواندن تبلیغات شما صرف کنند پس بهتر است که از نکات کلیدی استفاده کرده و با استفاده از جملات کوتاه و کلیدی تبلیغات گسترده تری را داشته باشند.

استفاده از بیلبورد های تبلیغاتی

یکی دیگر از راه های تبلیغاتی استفاده از بیلبورد های تبلیغاتی می باشد پس خاطر نشان می شود که بهخترین تبلیغ ، تبلیغی می باشد که کوتاه بوده و در طراحی آن از کلمات تخصصی استفاده شده ، بیلبورد تبلیغاتی انتخاب شده ساده باشد تا همه اقشار جامعه با هر سطح دانشی بتوانند آن ها را مطالعه نمایند.

همچنین روی این بیلبورد ها باید تبلیغات به شیوه های مختلفی انجام گیرد و از تصاویر متحرک و رنگ های جذاب بریا جذب مشتری بیشتر استفاده گردد.

استفاده از مکان های عجیب برای تبلیغ خدمات یا کالا

برای مثال می توان بر روی کف خیابان ها و یا روی لباس افراد اقدام به این کار کرده و تبلیغات مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

استفاده از اینترنت و دیجیتال مارکتینگ

امروزه استفاده از اینترنت برای تبلیغات افزایش چشم گیری را پیدا کرده است و می توان با کمک آن تبلیغات گسترده ای را در سطح شهر داشت.

استفاده از سامانه پیامکی

که این روش از زمان های قدیم رایج بوده و مورد توجه بیشتر مردم قرار گرفته است.

استفاده از پیام رسان های داخای از دیگر موارد برای تبلیغات گسترده می باشد که نتیجه مثبتی را نیز دارند و در نتیجه جذب مشتری بیشتری را خواهد داشت.