چگونه برای تبلیغات اینترنتی عکاسی کنیم ؟

تبلیغ برای هر کسب کاری و شغلی و هر فروش محصولی کار ضروری است تا به سود دهی و در آمد بالا رسید در حوزه تبلیغات عواملی مختلفی وجود دارد تا بتواند به نتیجه دلخواه برسید اما این عوامل در هر روش تبلیغی متفاوت است .روش های تبلیغی هم متفادت هستند مانند تبلیغ اینترنتی ،رسانه ای ،روزنامه ،مجلات و سایر موارد. در تبلیغات برای اینکه اثر گذار تر باشد نیاز است تا از عکس و فیلم در محتوای تبلیغ استفاده کنید این عکس هایی که استفاده می کنیم باید استاندارد هایی داشته باشند بنابراین در مقاله پیش رو سعی می کنیم در مشاغل مختلف در تبلیغات نحوه و شیوه عکاسی برای تبلیغات اینترنتی را بررسی کنیم .

چگونه برای تبلیغات اینترنتی عکاسی کنیم ؟

عکاسی تبلیغاتی برای مواد غذایی

فروش مواد غدایی از چهار دسته تشکیل شده که به اختصار در زیر بررسی می کنیم .

 1. مواد غذایی ایتالیایی: کشور ایتالیا در ارائه دادن مواد غذایی و همچنین ارائه غدا های خوشمزه معروف است چه در بحث پیتزا و فست فود ها چه در بحث رژیمی و سالاد ها . ملت ایران از هر غذا با هر ذائقه خوششان نمی آید ولی اکثرا از غذا هایی ایتالیایی خوششان می آید و استقبال می کنند .در این روش ترفند های عکاسی وجود دارند که عبارت است از:
 • غذا های ایتالیایی اکثرا از شکل های هدنسی تشکیل می شود پس سعی کنید طوری عکاسی کنید وه که این اشکال هندسی به خوبی نمایش داده شوند .
 • وقتی برای غذای ایتالیایی عکاسی می کنید صرفا از غذا به صورت خالی عکس نگیرید مثل در کنار پیتزا و فست فود ها سس و هر غذا بسته به نیازش مواد لازم را در کنارش قرار دهید و عکاسی کنید .
 • سعی کنید در عکس گرفتن مواد تشکیل دهنده و چاشنی هایی که استفاده کردید در حدود ۲۰ درصد از کل عکس قرار دهید در کنار غذای اصلی از چاشنی هایی که استفاده کردید مقداری قرار دهید ولی تمرکز اصلی تان روی غذا باشد.
 1. مواد غذایی فست فود ها و پیتزا ها : فست فود ها در مدت زمان کوتاه آماده می شوند و قابل خوردن می شود ولی غذا ایتالیایی زمان زیادی را برای پختن می طلبد این روش عکاسی با بقیه روش ها کمی متفاوت است و چون زود حاضر می شود زرق و برق ندارد و زیاد ازیین نمی شود در این روش هم ترفند های عکاسی وجود دارد که عبارت است از :
 2. چون این غذا ها سریع حاضر می شود و از رنگ های طبیعی شاد و زنده و روشن استفاده می کنند نیاز است تا در هنگام عکس برداری میزان نور را طوری تعیین کنید که عکس به صورت طبیعی باشد و به طور مصنوعی نیفتد.
 3. سعی کنید از خلاقیت استفاده کنید و از ابزار های موجود در غدا مثل کارد و چنگال و … هیچ کقت به صورت یکنواخت و خالی عکس را قرار ندهید وقتی مشتری عکس تبلیغی را میبیند به جای اینکه فکر کند یک عکس مصنوعی است باید این ذهنیت ایجاد شود که غذا آماده خوردن است .
 • مواد غذایی سنتی :غذا های سنتی مثل آبگوشت و … هنوز هم هواداران خاص خودش را دارد و افراد زیادی هستتد که از غذا های سنتی خوششان می آید در روش سنتی حین عکس برداری سعی کنید از دیزاین سنتی استفاده کنید مثلا در آبگوشت سعی کنید در ظرف های سنتی و مواد سنتی مثل سیر ترشی و غیره را در کنار غذا قرار دهید و عکس برداری کنید.
 • مواد غذایی ایرانی : غذا های ایران تنوع بسیار زیادی دارد و در انواع مختلف پخته می شود تزئین های زیادی انجام میشود پس حین عکس برداری سعی کنید طوری عکس بگیرید که علاوه بر اینکه عکس جاوه طبیعی و زنده تری داشته باشد بتوان از عکس به طعم آن پی برد به قول قدیمی ها طعم آن را چشید.

چگونه برای تبلیغات اینترنتی عکاسی کنیم ؟

 عکاسی از صنعت کفش برای تبلیغات اینترنتی

در زندگی روز مره ما بعضی از وسایل ها و ابزار هایی وجود دارند که تحت هر شرایطی مجبور به استفاده صحیح از آن ها هستیم مثل پوشاک ،مواد غذایی و…. در این صورت کفش هم یکی از وسایل مورد نیاز است که در زندگی به آن نیاز داریم تا از آن استفاده کنیم. کفش های مختلف با کار برد های مختلفی وجود دارد مثل کفش راحتی ،اسپرت ،پاشنه بلند و ….

 • ترفند عکاسی برای کفش های ورزشی :طوری عکاسی کنید که در عکس هم ایده و عملی شدن آن احساس شود از کارهایی که غیر عملی هستند پرهیز کنید و در عوض از عواملی که امکان انجام آن ها وجود دارد استفاده کنید .مثلا از پرش در هوا ، استفاده از ایزار های ورزشی در کنار این کفش ها .سعی کنید در عکاسی استفاده از کفش های ورزشی را در فضای داخلی و خارجی هم قرار دهید.
 • ترفند عکاسی برای کفش های بانوان : اکثر بازار صنعت کفش را بانوان تشکیل میدهد بنابراین تبلیغات خود را طوری ایجاد کنید که در انتخاب کفش دچار تردید نشوند و به راحتی آن چه را دنبال آن هستند پیدا کنند سعی کنید در عکس گرفتن کار های هنری و خلاقانه داشته باشید ایده های هنری و رنگ بندی زیبا به کار ببرید با اجازه مشتری ها کفش ها را در پای آن ها عکس بگیرید رنگ بندی خاصی ایجاد کنید نور پردازی زیبایی ایجاد کنید کلا خلاقیت داشته باشید .
 • در عکس برداری سعی کنید از مدل استفاده کنید از مدل های استفاده کننید که پاهای لاغر و کشیده ای داشته باشند و البته نیاز نیست که عکس کل بدن مدل ها نمایش داده شود فقط قسمت پا ها نمایش داده شود بهتر است هنگام عکس برداری در زمان حرکت کردن و رقصیدن عکس بگیرید .در زاویه های مختلفی از جمله زاویه جانبی ،از پشت، از بالا ، از چپ و راست از کفش ها عکس بگیرید .
 • سعی کنید از مواد تشکیل دهنده هم یک عکس کلی بگیرید در صفحه تبلیغ اینترنتی قرار دهید .
 • بعضی عکس ها را با برنامه ویرایش کنید و یک نمای جالبی بسازید مثلا در پس زمینه و سایر گزینه ها