تبلیغات کلیکی چیست

یکی دیگر از روش های تبلیغات اینترنتی تبلیغات کلیکی میباشد. اصولاً موتورهای جستجو گزینه ای برای ارائه به وب سایت ها جهت بازاریابی اینترنتی و تبلیغات به نام تبلیغات کلیکیدارند. بسیاری از موتورهای جستجوی بزرگ این نوع خدمات را ارائه می کنند. تبلیغ کنندگان، تبلیغات کوچک خود را در صفحهء نتایج موتورهای جستجو بر اساس عبارات و کلمات کلیدی خاص قرار می دهند. اگر چه شما بابت قرار گرفتن این تبلیغات هزینه ای پرداخت نمی کنید، اما موتورهای جستجو به عنوان هزینه تبلیغات وب سایت به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات شما مبلغ دریافت می نماید.

خدمات تبلیغات کلیکی

به همین دلیل نام این خدماتتبلیغات کلیکیگفته می شود. توجه داشته باشید که این روش با روشهای رایگان دیگر مانند بهینه سازی موتورهای جستجو که برگرفته از دیگر متد های تبلیغات است، متفاوت می باشد.
حال این روش تبلیغات کلیکیچگونه عمل می کند؛ آن هنگامی که شخصی در موتور جستجو سوالی می پرسد، مانند چگونه…….کار می کند؟و یا چگونه می توانم……. را انجام دهم؟سپس اگر کلمه مورد نظر در سوالات مطرح شده، مشابه کلمه کلیدی و یا عبارت کلیدی موجود در وب سایت شما بود، تبلیغات شما نمایان خواهد شد. درخواست تبلیغات خود را برای رسیدگی باید عنوان نموده تا اعمال شود و پس از آن هزینه تبلیغات شما به ازای هر کلیک توسط موتورهای جستجو برای شما ارسال خواهد شد.

کلیک بر روی تبلیغات

اگر تبلیغات وب سایت شما توجه افراد را جلب نکرد و هیچ کسی بر روی آن کلیک ننمود، در این صورت هیچ پولی پرداخت نخواهید کرد. به خاطر داشته باشید اگر بر روی آگهی شما کلیک شود، اما مطالب مورد توجه خوانندگان قرار نگیرد، در این صورت نیز باید هزینه های آن را به ازای هر کلیک به موتور جستجو پرداخت نمایید. بنابراین بسیار مهم است که از ارتباط بسیار خاص کلمات کلیدی استفاده شده در این تبلیغات با اهداف مخاطبان خود مطمئن شوید.


تبلیغات کلیکی چیست


در حالی که این متد تبلیغاتی نسبتاً ساده به نظر می رسد، اما در واقع یکی از بزرگترین ترس های مبتدیان ( البته با داشتن دلایل منطقی) در امر تبلیغات می باشد. پس اگر شما دقیقاً نمی دانید که در حال انجام چه کاری هستید، بنابراین به سرعت تمامی بودجه تبلیغاتی خود را از دست خواهید داد. از سوی دیگر اگر از این روش به درستی استفاده شود پاداش آن برای وب سایت شما می تواند بسیار بزرگ باشد. این موضوع بسیار مهم است که تنظیمات وب سایت شما درست بعد از سعی و تلاش شما جهت تبلیغات و حتی قبل از در نظر گرفتن تبلیغات کلیکی چگونه بوده است . 

طرح های تبلیغاتی تکراری

توصیه من به شما این خواهد بود که نباید از طرح های تبلیغاتی تکراری شرکت ها ( مگر با نام تجاری جدید)! استفاده نمایید. زیرا بقیه هم به همین صورت عمل می نمایند! شما در واقع نیاز به تنظیمات و راه اندازی صفحه ای با نام تجاری خود دارید، ابتدا مقالات و دیگر محتویات را ارسال نمایید. اطمینان حاصل فرمایید پایه های امنیتی این صفحات را محکم بنا کرده اید و بعد از آن وارد این بخش شوید.
فرض کنید شما در حال حاضر در موقعیت انجام تبلیغات کلیکی هستید و می خواهید پیش بروید؛ چگونه این کار را انجام می دهید؟ نحوهء پرداخت شما چگونه است؟ پیشنهاد شما چیست! در اصل بیشترین پیشنهاد باعث بالاتر رفتن جایگاه قرار گرفتن تبلیغات در صفحهء موتورهای جستجو می شود.

تبلیغات کلیکی چیست


این موضوع بیشتر از یک توضیح ساده است، پس لطفاً در این مورد بیشتر مطالعه نمایید تا کاملاً متوجه چگونگی انتخاب و یا ایجاد یک کمپین مناسب شوید.به طور معمول در این کار قیمت های پیشنهادی به جای دلار، سنت می باشد اما هنوز هم می توانید کارهای گران تبلیغاتی انجام دهید مگر اینکه کنترل درستی در آن مورد داشته باشید .
همانند بسیاری از چیزهای دیگر،شما در ابتدای امر باید خودتان آموزش ببینید. احتمالاً تا به حال به این نتیجه رسیده اید که اگر تمایل به انجام تبلیغات موفقیت آمیز دارید، تبلیغات کلیکینیاز به مطالعه و بررسی جدی داشته و همچنین نیاز به صبر و تحمل زیادی دارد. همانطور که هر کار دیگری نیاز به بررسی و آزمایش دارد. بله، تبلیغات کلیکی شاهراه اصلی فروش محصولات و یا خدمات در اینترنت بوده و باید در کمپین تبلیغاتی خود از این روش استفاده نمایید. فقط قبل از شروع از اینکه چه کاری می خواهید انجام دهید مطمئن شوید و بدانید که بازی با چه کسی و چه چیزی را آغاز نموده اید.

14 آبان 1398 3:19 ب.ظ