متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی

چطور یک متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی بنویسیم ؟  در این مقاله به روشهای گوناگونی اشاره خواهیم کرد ، حتما در صورتی که میخوایین به صورت حرفه ای متن اگهیتون اماده کنید تا اخر مقاله با ما همراه باشید

  • به این پرسش پاسخ دهید: هدفم از تبلیغات چیست ؟
  • مخاطب هدف
  • خودتان را جای مخاطبان قرار دهید
  • خلاصه گویی
  • واژگان جذاب
  • متن دکمه فراخوان

به این پرسش پاسخ دهید: هدفم از تبلیغات چیست ؟

متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی

ممکن است که شما تخفیفی را پیشنهاد دهید یا محصولی جدید به بازار معرفی نمایید و همچنین در مورد بهبود خصوصیات محصولتان اطلاع رسانی کنید و … تبلیغات شما در هر چیزی که باشد دو دلیل احتمالی برای انجام آن وجود دارد: معرفی برند و فروش. فروش محصول و معرفی برند معمولا در کنار هم قرار میگیرند، اما به هر حال در بعضی از تبلیغات ممکن است تمرکز روی فروش باشد، در حالیکه در بعضی موارد دیگر روی بهبود و معرفی برند است.

مخاطب هدف

آیا این گفته معروف را شنیده اید؟ >> اگر با همه حرف میزنید، با هیچکس حرف نمیزنید.
این گفته در مورد تبلیغات آنلاین هم صدق میکند، به این دلیل که فضای اینترنت نیز همانند هر رسانه دیگری مملو از پیام های تبلیغاتی است که سعی دارند توجه کاربران را به خود جلب کنند، عکس العمل کاربران هم نادیده گرفتن بیشتر این تبلیغات میباشد. آنها فقط هنگامی به گفته شما توجه خواهند کرد که بخواهند و سخنان شما با طرز تفکر آنها هماهنگ باشد. پس سعی کنید محصول خود را به کسانی بفروشید که بیشتر مایل هستند که به شما گوش کنند زمانی که آماده گوش کردن هستند. شروع کنید به جمع آوری اطلاعات در مورد علاقه و نیازهای آنها، اگر امکان استفاده از محصول شما قابلیت توسط گروه های مختلفی وجود دارد برای هر گروه پیام تبلیغاتی جداگانه ای تولید کنید.

متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی

خودتان را جای مخاطبان قرار دهید

اگر شما کالا یا خدمتی را جهت رفع مشکل یا ارتقاء وضعیت زندگی مشتریان خود به وجود آورده اید، آنها احتمالا با روی بازتری به حرفه ای شما گوش خواهند کرد که البته باید به زبان آنها صحبت کنید، استفاده نکردن از لغات تکنیکی در برخی از موارد می تواند سخت باشد، اما در دیدگاه مشتریان شما این لغات تنها اصطلاحاتی گیج کننده هستند که به درستی فهمیده نمی شوند، از طرفی دیگر اگر برای افرادی فنی تبلیغ می کنید باید با اصطلاحات مخصوص خودشان باشد. پس یک متن ساده را برای بنرهای خود در نظر بگیرید.

متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی

خلاصه گویی

در اینجا منظور تقابل متن طولانی در مقابل یک متن کوتاه نیست، منظور از خلاصه گویی پرهیز از هر گونه زیاده گویی و اطلاعت غیر ضروری است. کلمات کلیشهی و اضافی باعث میشود کاربرانی که شانس جذب آنها را دارید از دست بدهید

واژگان جذاب

شما می توانید از واژه های جذاب در کار خود استفاده کنید البته در صورتی که بدانید این واژه های جذاب از دیدگاه مشتریانتان کدامند. از به کارگیری اصطلاحات شعاری و زرد مانند: کسب ثروت، مشتری مداری و … در متن بنر دوری کنید. این کلمات دیگر تاثیر و جذابیتی برای مشتریان شما ندارند و نمی توانند محصول شما را در رقابت ها حفظ کند .

متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی

ما می دانیم که محصول شما عالیست و تمام ویژگی های خوب را داراست، اما بخاطر داشته باشید که کاربران تنها در عرض چند لحظه با دیدن آگهی تان شما را ارزیابی میکنند. پس کلمات را به دقت انتخاب کرده و پیام خود را ساده و منسجم کنید.
رایگان” یکی از قویترین واژه هایی است که می توانید در بنر خود به کار ببرید، سعی کنید کاری با ارزش را رایگان معرفی کنید، اما
مراقب بکارگیری غلط آن نیز باشید. تلاش برای فریب کاربران برابر است با کلیک های بی ارزش و خارج شدن سریع آنها از صفحه فرود
کمپین شما که در نهایت منجر به هدر رفتن بودجه تبلیغاتی شما می شود.
چند واژه جذاب که استفاده از آنها توصیه می شود:
رایگان – سریع- طلایی- راز- محدود-نکات محرمانه-جدید-ارزشمند و …
همه می خواهند بدانند محصول شما چطور می تواند زندگیشان را راحت تر کند؟

 

متن دکمه فراخوان ( CTA )

در نوآوری روند تولید یک بنر شما دقیقا می دانید مشتریانتان چه می خواهند اما ممکن است آنها به این صراحت متوجه این نکته ظریف نشوند، پس بهترین عمل در نوشتن یک متن، دکمه کال تو اکشن است.

متن عالی برای بنرهای تبلیغاتی

چند نمونه دکمه فراخوان مناسب

“همین حالا استخدام شوید“-”شرکت در مسابقه”“-همین حالا شروع کنید”“-همین حالا دانلود کنید“-”دانلود رایگان”“-خرید آنلاین”- “سفارش آنلاین-”… هر وقت که از کال تو اکشن استفاده می کنید، سعی نکنید مخاطبانتان را فریب دهید. یک بنر می تواند در کاربران ایجاد توقع کند پس این خیلی مهم است که کاربران بعد از کلیک روی آن احساس ناامیدی نکنند. احتمال زیادی وجود دارد که فردی به محصولی خاص جهت رفع مشکل خود علاقه مند شود تا اینکه به کل محصولات سایت.

روشهای دیگر را امتحان کنید

از افرادی که در روند ساخت بنر شرکت نداشتهاند بپرسید نظرشان در مورد پیام شما چیست، اگر آنها از مخاطبین هدف شما باشد چه بهتر، دیدگاه های جدید نتایج جالبی به همراه دارد. شما همچنین می توانید نسخه های متفاوتی از یک بنر را تهیه کنید و آنها را به صورت A/B TEST مورد ازریابی قرار دهید.