چگونه برای رستوران ها تبلیغ اینترنتی کنیم؟

همامطور که قبلا هم گفتیم تبلیغات برای هر شغلی لازم است برای موفقیت نیازمتد تبلیغات هستیم حالا چه به روش تبلیغ سنتی باشد یا به روش اینترنتی . هرکدام از این روش ها مزایا و معایبی دارد که بسته به کسب و کار و بودجه ای که در نظر گرفتیم می توانیم انتخاب کنیم از کدام روش تبلیغی استفاده کنیم . اکنون در این مقاله تبلیغات اینترنتی در رابطه با رستوران می پردازیم یعنی چگونه برای رستوران تبلیغ اینترنتی کنیم تا موفق شویم .

چگونه برای رستوران ها تبلیغ اینترنتی کنیم؟

تبلیغ برای رستوران

در بحث رستوران تنها برای خوردن غذا نمی رویم بلکه بیشتر قرار های ملاقات ، قرار های کاری قرار های خانوادگی در رستوران ها و کافی شاپ ها انجام می شود پس علاوه بر اینکه برای صرف غدا به این محیط ها می رویم برای بعضی از مباحث گفته شده هم به این مکان ها می رویم و خاطراتی که در این مکان ها برایمان رقم می خورد خیلی اهمیت دارد پس در انتخاب رستوران هم اهمیت دارد که کدام رستوران و با کدام محیط باشد پس تبلیغات اینترنتی می تواند به ما در انتخاب یک رستوران خوب کمک کند.

قبل از اینکه شروع به تبلیغ کنید ابتدا باید مشخص کنید که رستوران شما در چه رابطه است یعنی یه رستوران حرفه ای و با مشتیان متشخص مانند دکتر ،مهندس و …. یا یک رستوران دنج با محیط دلنشین با مشتریان عمومی وقتی هدفتان مشخص شد می توانید از استراتژی تبلیغاتی استفاده کنید برای هر روش تبلیغی که وجود دارد یک روش تبلیغ و یک استراتژی وجود دارد برای اینکه به موفقیت برسید نیاز است تا همه موارد را بررسی کرده و بهترین گزینه را انتخاب کنید .

تبلیغات اینترنتی در شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی که تعداد کاربر زیادی دارد و بازدید کنندگان آن زیاد است باعث می شود تا تبلیغ رستوران شما بیشتر دیده شود برای مثال در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام،  تلگرام و.. یه حساب کاربری و یک کانال برای خود درست کنید و عگس هایی از محیط رستوران و محل قرار گیری و با اجازه مشتری ها عکس هایی از مشتریانتان قرار دهید همچنین عکس ها و فیلم های از غذا و منوهای خود قرار دهید تا در معرض دید کاربران باشد البته دقت کنید که به شکل صحیحی تبلیغ کنید مثلا اگر مدام عکس های تکراری قرار دهید دیگر محبوبیتی هم نخواهید داشت سعی کنید تغیراتی که اعمال می کنید مثل تغییر در منو و غذا ها همه آن ها را نشان دهید و همیشه در مورد عکس ها و غذا ها و منوهایی که ارائه می دهید سعی کنید از کاربرانتان نظر بخواهید و حتما از نظرات آن ها استفاده کنید و به پرسش آنان پاسخ دهید .

در تبلیغ اینترنتی در سایت ها و یا رسانه ها سعی کنید پیشنهاد وسوسه انگیز بدهید مثلا در ساعات و یا روزهایی که مشتری ندارید پیشنهاد تخفیف چند درصدی بدهید در این صورت علاوه بر اینگهوچیزی از دست ندا ه اید بلکه مشتری جدیدی هم بدست می آرید که ممکن است مشتری های جدید تری هم برایتان بیاورد.

در صورتی که رستوران خود را تازه ایجاد کردید و می خواهید شروع به کار کنید سعی کنید تا در تبلیغ اینترنتی خود چند روز قبل در رابطه با افتتاح رستوران تبلیغ کنید و زمانی که تمام کارهای مربوطه به پایان رسید و می خواهید رستوران را افتتاح کنید یک هفته قبل یک تبلیغ اینترنتی بسیار عالی طراحی کنید و پیشنهاد های عالی و جذاب در تبلیغ افتتاحی خود قرار دهید و در آن روز امکانات خاصی برای مشتری هایتان ارائه دهید و نهایت تلاش خود را کنید تا به نحو احسن در آنجا حضور داشته باشید . همچنین در روز افتتاحیه سعی کنید در صورتی که می توانید از یک و یا چندین فرد معروف استفاده کنید یعنی می توانید از بازیگران ، خواننده ها ،بازیکنانن ورزشی و یا کسانی که بین مردم محبوبیت بیشتری دارند کمک بگیرید و در روز افتتاحیه در مراسم شما حضور داشته باشند .

چگونه برای رستوران ها تبلیغ اینترنتی کنیم؟

پیشنهادات در تبلیغات اینترنتی

در فضای اینترنت تبلیغ کنید مثلا وقتی در یک فضا مانند رسانه های مجازی تلگرام و …. برای اشخاصی به صورت گروهی تبلیغ می فرستید از آن ها بخواهید با نشان دادن تبلیغی که برایشان فرستاده اید تخفیفی از شما بگیرد . یا از مشتری بخواهید با آوردن مشتری جدید از تخفیف برخوردار شود  و این موارد .

در روزهای خاصی مثل اعیاد و روز های خاصی غذاهای خاص با سرآشپز معروف  ارائه دهید و این کار خاص را از مدت ها قبل تبلیغ کنید و اشاره کنید که امکانات خاصی در آن روز ارائه می دهید مثل یک اجرای یک موسیقی زنده سعی کنید حس کنجکاوی را در مشتری ایجاد کنید حتی در آن روزهای خاص می توانید در انتها یک مسابقه برگذار کنید و به برنده جوایزی بدهید و برای این مسابقه از مدت ها قبل تبلیغ کنید .

نکات قابل توجه در تبلیغ اینترنتی برای رستوران

در تبلیغ خود سعی کنید همیشه یک شعار و یا یک نام کلیدی اختصاصی داشته باشید که با آن شعار یا نام همیشه در ذهن مخاطب بمانید .

از غداهای با کیفیت و دیزاین خوب ،پرسنل خوش برخورد ،مشتری های وفادار ،رسید مشتریان و سایر گزینه ها در تبلیغ خود قرار دهید .

در رابطه با رستوران خود در اینترنت یک سایت ایجاد کنید و تمام اطلاعات آدرس دقیق و هر اطلاعاتی که نیاز است را درج کنید همه مردم دوست دارند وقتی از یک محیطی خوششان آمند در رابطه با آن تحقیق کنند و این روش یکی از روش هایی است که کمک می کتد تا بتوانید به مشتری خود در شناساندن رستورانتان کمک کنید .

امروزه بیشتر افراد در گوشی های موبایل و یا حتی در ماشین های مدل بالا برنامه گوگل مپ و جی پی آر اس دارند و از طریق آن آدر مورد نظر خود را پیدا می کنند پس در گوگل مپ آدرس رستوران خود را ثبت کنید تا در صورت جست و جو توسط کاربر به راحتی به شما دست یابد

مواردی که گفته شد باعث می شود تا شما از طریق تبلیغ اینترنت بتوانید به فروش بیشتر و مشتری های زیاد دسترسی داشته باشید.