تعرفه و هزینه تبلیغات اینترنتی

هما ما تا حدودی کم و بیش با تبلیغات اینترنتی آشنا هستیم و میدانیم که برای اینکه در کسب و کار خود موفق شویم نیازمند تبلیغات اینترنتی هستیم در تبلیغات اینترنتی می توانیم تمام مواردی که در کسب و کار و محصولات خود مان داریم را ذکر کنیم پس تبلیغات کلید اصلی حل معما ها است برای موفقیت نیازمند تبلیغ هستیم تبلیغ یعنی معرفی کردن کسب و کار و محصولات خود برای فروش بیشتر و سود دهی بالا تر. ولی تبلیغات اینترنتی هم شامل مواردی است که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت از جمله این موارد انواع تبلیغات اینترنتی وجود دارد و هر کدام از این انواع مزایایی دارد و همچنین هزینه تبلیغات در هر روش متفاوت است .

تعرفه و هزینه تبلیغات اینترنتی

انجام تبلیغات در سایت های پر بازدید

در تبلیغات اینترنتی روش های مختلفی برای انواع تبلیغات وجود دارد تبلیغات بنری ثابت و کلیکی و سابر موارد هزینه تبلیغات بسته به سایت تبلیغی و نوع نمایشی که وجود دارد متفاوت است که به طور مختصر در مورد هر کدام توضیح می دهیم .

تبلیغات بنری

یکی از قدیمی ترین روش ها برای تبلبغ آنلاین تبلیغ کردن به روش بنری است  در این روش بنر ها به صورت ثابت و یا انیمیشن و متحرک در کنار ستون های سایت قرار می گیرد که در اندازه های مختلفی انجام می گیرد این تبلیغ چون هزینه نسبتا بیشتری با سایر گزینه ها دارد بنابراین برای شرکت ها و سازمان های بزرگ مناسب است و سازمان ها و شرکت های بزرگ که سرمایه لازم جهت تبلیغات را دارند مناسب است که اگر این تبلیغات در چندین سایت مختلف که تعداد کاربر و بازدید های زیادی دارد و به مدت زمان معلومی قرار دهید می تواند نتیجه مطلوب را برای شما به ارمغان آورد. در تبلیغات بنری نکته ای که وجود دارد این است که باید خلاقیت به خرج دهید و در سایت های تبلیغ کنید که می دانید واقعا بازدید کننده دارند و هیچ اثر مخربی ندارد .

هزینه تبلیغات اینترنتی بنری

هزینه پرداخت در این روش به دو صورت انجام می گیرد اول به صورت کلیکی  و دوم به صورت ماهانه .که اگر به صورت ماهیانه پرداخت کنید تبلیغات شما به صورت ثابت نمایش داده میشود و اکر در سایت های پر بازدید قرار بگیرند هزینه آن زیاد خواهد بود ولی برای شرکت های بزرگ مناسب است .

تبلیغات کلیکی

یکی از موثرترین تبلیغات هدمند که امروزه در کشورمان رواج پیدا کرده تبلیغات کلیکی است یعنی به ازای هر کلیک کردن پرداخت می شود تبلیغات کلیکی به صورت کد جاوا یا سایر کد ها در قسمت های مختلف سایت قرار می گیرد که به چندید صورت ممکن انجام می گیرد که عبارت است از : بنر در سایز های مختلف ، تبلیغات متنی ،نمایش دادن محتوای متن تبلیغات و سایر گزینه ها . یکی از رایج ترین روش تبلیغات کلیکی سایت گوگل است که طرفداران خاصی در هر سوی دنیا دارد  اینکه تبلیغات کلیکی راه اندازی کنید بسیار آسان است و در عرض چند دقیقه می توانید تبلیغات کلیکی خود را آماده کنید و در چندین سایت مختلف به نمایش بگذارید این روش تبلیغی هم برای کسب و کار هایی که تا ه احداث شده اند و بودجه کمی دارند  مناسب است و هم برای کسب و کار های بزرگ . می توانید با هزینه کمتر کار خود را شروع کنید و تا رسیدن به هدف مورد نظر خود ادامه دهید مواظب سایت هایی که در انجام این تبلیغات تخلف می کنند باشید.

هزینه تبلیغات اینترنتی کلیکی

در این روش هزینه ای که برای تبلیغات انجام می دهیم رایگان است و صرفا در ابتدا هزینه ای پرداخت نمی کنیم و فقط برای باز کردن صفحه کاربری هزینه می دهیم اما وقتی که شروع به تبلیغات می کنید در ابتدا حساب کاربری که برای خود ایجاد کرده اید مقداری بسته به دلخواه خود شارژی میزنید و حساب کاربری خود را فعال و شارژ میکنید سپس کاربر با هر کلیک کردن هزینه مورد نظر از شارژ حسابتان کم خواهد شد که این قیمت بسته به سایتی که تبلیغ می کنند متفاوت است.

تبلیغات اینترنتی در گوگل

یکی از پر طرف دار ترین و پر کاربرد ترین سایتی که بین مردم محبوبیت دارد گوگل است که در انواع مختلفی نمایش داده می شود مانند نتابج جستجو در گوگل ،در سایت های بین المللی پر بازدید نما یش داده می شود ، در برنامه های ایجاده نمایش داده می شود و سایر موارد….. پر کاربرد ترین روشی که در تبلیغات اینترنتی در گوگل می شناسیم جستجو کردن است که کاربر کلمات کلیدی را جستجو می کند و تبلیغات جست و جو شده در معرض دید کاربر قرار می گیرد که اکثر کسب کار چه تازه تاسیس و چه حرفه ای و کسب و کارهایی که موفق و برند هست و همگی کم و بیش می شناسیم از این روش تبلیغی بهره می برند و هر کدام از تبلیغات را در هر کشوری که بخواهیم می توانیم نمایش دهیم که البته امروزه به دلیل تحریم های موجود در کشور ایران انجام دادن این تبلیغات از داخل کشور غیر ممکن است ولی بعضی شرکت های احداث شده اند که به صورت واسطه این کار را انجام میدهند .

تعرفه و هزینه تبلیغات اینترنتی

هزینه تبلیغات اینترنتی  در گوگل

همانطور که گفتیم در گوگل تبلیغات به صورت کلیک کردن انجام می گیرد و هزینه ای هم که انجام می شود هزینه ثابتی نیست و بسته به کلمات کلیدی و موقعیتی که دارد متغییر است این روش همانند زمانی که مزایده انجام می شود است یعنی کسی بیشترین مبلغ و هزینه را بابت کلیک کردن بپردازد تبلیغ آن فرد در قسمت بالا تر نمایش داده می شود که چون هزینه ای که برای گوگل در ازای کلیک کردن پرداخت می کنیم براساس قیمت پول کشور های خارجی است مانند دلار و این هزینه ها جون از کشور ما برای آن ها پرداخت می شود کمی بالا است اما اگر در هنگام انتخاب کردن کلمات کلیدی دقت کنیم و کلمات کایدی مرتبطی انتخاب کنیم می توانیم هزینه تبلیغات را مدیریت کرده و برایمان به صرفه باشد .