تبلیغات اینترنتی در دنیا چه روندی را طی میکند ؟

در ابتدا به بررسی نقش تبلیغات اینترنتی می پردازیم سپس روند تبلیغات اینترنتی را بررسی میکنیم و ابعاد تبلیغات چیست و سایر موارد بحث هایی هستند که در این مقاله راجع به آن ها صحبت خواهیم کرد.

تبلیغ چیست ؟

در تبلیغات سعی می شود محصولی که تولید شده را  معرفی کنند و مردم را از وجود چنین محصولی با ویژگی های مجود مطلع کنند و مردم را برای خرید این محصول متقاعد کنند.

تبلیغات اینترنتی در دنیا چه روندی را طی میکند ؟

تبلیغ اینترنتی چیست ؟

روش های گوناگونی برای تبلیغ کردن وجود دارد مانند تبلبغ به صورت محیطی و جغرافیای،  تبلیغ به صورت رسانه ها  تلوزیون و… تبلیغ اینترنتی هم یکی از روش های تبلیغاتی است که در ۲۷ اکتبر سال ۱۹۹۴ به وجود آمده است و تعداد افراد زیادی را تحت پوشش قرار می دهد علت اینکه تبلیغات اینترنتی موفق هر است این است که مردم وقت زیادی در اینترنت به صورت آنلاین فعالیت میکنند هزینه تبلیغاتی بسیار به صرفه تر است در تبلیغات آنلاین در قالب وب سایت به کسب و کار ها کمک می کند تا میزان فروش خود را بالا ببرد وقتی از طریق تبلیغات سایت میزان فروش بالا میرود و موفقیت آمیز است خود به خود ارزش و اعتبار آن سایت بالا می رود و جایگاه خاصی بین مردم پیدا می کند و مخاطب هایی درستی برای تبلیغات انتخاب میکنند.

روند تبلیغات اینترنتی در ایران

از وقتی که تبلیغات اینترنتی پدیدار شدند تا سال ۲۰۱۹ که اکنون است میزان استفاده از آن به شدت بالا رفت هرچند نو پا بود ولی استقبال زیادی از آن شد به طوری که میزان درآمد به صورت ده ها برابر بالا رفت و سود دهی فراوانی به ارمغان آورد البته ناگفته نماند که این تبلیغات هم مانند سایر کسب و کار ها موانعی دارد و گاهی با مشکلاتی مواجه می شود که نیاز به رفع آن هست ولی همچنان در بین مردم جلیگاه خاصی دارد  در این میان بعضی از سال ها رشد تبلیغات اینترنتی کم بود ولی با ارائه راهکار های لازم و راه حل های مناسب دوباره خود را بالا کشید البته همه صنعت ها و شغل ها به یک اندازه از تبلیغات استفاده نکردند صنایعی که مربوط به ارائه خدمات پزشکی بود رد کمتری در استفاده از تبلیغات اینترنتی داشت ولی مسائل مربوط قسمت پوال ،خوراک و سایر مسائل رشد بیشتر از تبلیغ اینترنتی داشتند .

تبلیغات اینترنتی در دنیا چه روندی را طی میکند ؟

انواع ابعاد تبلیغات اینترنتی

  • تبلیغات کسب و کار : باید ابعاد مختلفی که برای موفقیت در کسب و کار ها است رعایت شود که یک ایده تجاری است این ابعاد به شرح زیر بیان میشود.
  • تبلیغات مبتی بر محتوا و متن : نویسندگان تبلیغات باید محتوای متن تبلیغات را به روش درست و شکل ایده آل تری گردآوری کنند .
  • تبلیغات مبتنی بر خدمات اینترنتی : در این روش تهیه کنندگان تبلیغات باید خدماتی ارائه دهند تا میزان روند تبلیغ را به صورت چشمگیری بالا ببرند خدمات ارائه شده نقش مهمی در جذب مخاطب دارد شرکت های خاصی وجود دارد که در این زمینه فعالیت می کنند مثلا مکانی که می خواهند تبلیغ کنند را معرفی می کند ، تبلیغ شما را طراحی و ایجاد می کنند و همچنین میزان تاثیر تبلیغات را هم اندازه می گیرند.
  • تبلیغ شبکه اینترنتی : در این روش شرکت هایی وجود دارند که تبلیغاتی را جذب می کنند و آن را به تهیه کنندگان تبلیغ می سپارند و یا هم وقتی کسی تبلیغ میکند این نویسندگان را به آن صاحب تبلیغ معرفی میکند و در مقابل هزینه ای دریافت می کنند.

برای اینکه میزان روند تبلیغات اینترنتی را بالا ببریم بهتر است مورد زیر توجه شود

  • تبلیغات اینترنتی به این دلیل بین مردم از محبوبیت برقرار است که حداقل ۸۰ درصد مردم فکر میکنند اطلاعات بیشتری از طریق تبلیغ اینترنتی در اختیار مردم قرار می گیرد .
  • میزان تبلیغ اینترنتی در سایت ها متعلق به یک مکان و زمان نمی شود بلکه محدوده تبلیغی از گستردگی خاصی برخوردار است و می توانی در هر سایتی به تبلیغ پرداخت .
  • برای موفق شدن در روند تبلیغاتی بهتر است هر سایت تجاری برای خود یک مدل تجاری ایجاد کند و پیرو آن حرکت کند و یا تبلیغ جذب کند اگر در سایتی که به صورت استفاده شخصی ودفردی ایجاد شده به تبلیغ گسترده بپردازیم در این صورت روند تبلیغ به صورت معلومی پایین می آید و درصد موفقیت آن به علت تعداد بازدید کمتر و محدود پایین می آید .

تبلیغات اینترنتی مزیت های بسیاز زیاد تری نسبت به تبلیغات سنتی دارد و میزان استفاده و دسترسی مردم به این فضا آسان است.

واقیع مهمی از طریق تبلیغات اینترنتی از گذشته تا کنون به صورت زیر به وجود آمده است:

  • کانال های شبکه های CNN
  • هات وایر
  • موسسات فارستر ، شرکت های پوپی تیسون ،مایکروسافت ، آی ویلیج ، کاسی ، هیوالت پاکارد و امثال آن

نکات : در صورتی که کسب و کار های بزرگ تری راه اندازی کردید برای تبلیغات خود باید برنامه ریزی کنید انجام این برنانه ریزی ها نیاز به مهارت دارد در این صورت بهتر است این تبلیغات را به شرکت های تبلیغاتی و آژانس های تبلیغاتی و مشاوران آن ها بسپارید تا با برنامه ریزی های اصولی ،از تجربیات قبلی،  خدمات قابل ارائه استفاده شود همچنین میزان عقد قرار داد ها را افزایش می دهد و از تبلیغات شما حمایت میکند و تا پایان زمان تبلیغ مسئولیت تبلیغ در مقابل شما را بر عهده دارد اکثر آژانس ها از تبلیغات ویدیویی استفاده میکنند که تاثیر زیادی روی فروش دارد .

نسل های نوجوان علاقه بیشتری دارند تا از طریق اینترنت خرید کنند و انواع مدل ها را ببینند و اکثر این نوجوانان محصولات خود را تز شبکه ها و رسانه های مجازی و اجتماعی میپسندند و میخرند .

از ایده های تبلیغاتی استفاده کنید که هیچ کس از آن استفاده نکرده و نو است به عبارتی نو آوری داشته باشید از پیشنهادهای که رقبای شما داده اند پرهیز کنید و در مقابل پیشنهادات شما وسوسه انگیز تر باید باشد و مخاطب را به سمت خود بکشاند.

تبلیغات در اینترنت

جهت تبلیغات دراینترنت در سایت تبلیغات 98 ثبت نام کنید و اقدام به ارسال آگهی نمایید – درج آگهی در تبلیغات 98 رایگان نیست و با هزینه بسیار پایینی میتوانید تبلیغات خودتونو در تبلیغات 98 درج کنید.